Rozwój osobisty

Moje lepsze jutro to decyzja dzisiaj

Poleć innym

Czy warto wychodzić ze strefy komfortu?


Zaczyna się coś nowego. Moja własna strona. Osobiście przygotowana, zarówno merytorycznie jak i koncepcyjnie. Jestem z siebie dumna. A teraz mój pierwszy wpis na tym blogu. Czuję, że wychodzę ze swojej strefy komfortu. Czy warto? Warto, co nie oznacza, że łatwo.

Stawiam na autentyczność zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Dlatego tym bardziej wiem, że odkrywając siebie (w granicach rozsądku, bez ekshibicjonizmu) narażam się na różne opinie. Ale chcę zaryzykować, bo wiem, że jeśli tego nie zrobię to będę  żałować.

Zatem, czuję dreszczyk ekscytacji, że zaczyna się nowe. Mam takie ambwiwalentne uczucia: niepewności, lęku i radości jednocześni. Uwielbiam analizować, więc czas powiedzieć Stop myślom, bo nigdy nie opublikuję tego wpisu :). Poznałam swoje talenty dzięki testowi Gallupa i przynajmiej rozumiem dlaczego tak działam i myślę i analizuję. Wiem jak sobie z tym poradzić, a to cenna wiedza.

Zastanawiałam się dłuższy czas nad tematem pierwszego wpisu na ten blog. Przychodziły mi do głowy różne pomysły, aby tłumaczyć i wyjaśniać czym jest coaching, terapia, rozwój osobisty. Wydaje mi się to jednak zbyt ogólne. Dlatego napiszę o tym co planuję, co chcę aby się pojawiło na stronie, jakie produkty będę dla Was przygotowywała.

Strona MonikaCieslakowska.pl to pomysłu na zrealizowanie mojego powołania zawodowego. Pracuję jako coach, głównie z kobietami,  dlatego w moich artykułach będę zwracała się  w formie żeńskiej. To oczywiście nie oznacza, że nie znajdą się tutaj treści, wskazówki i inspiracje z których, Panowie nie mogliby skorzystać. Jednak skóra bliższa ciału zatem mam nadzieję, że przyjęta przeze mnie forma nikogo nie urazi.

 

 

Inspiracja, motywacja i psychoedukacja


Chciałabym dostarczyć Ci inspirujących  i bardzo konkretnych narzędzi, treści i artykułów które, pomogą Ci poznać siebie, swoje talenty, schematy i przekonania. Zdaję sobie sprawę, że publikacje nigdy nie zastąpią pracy 1:1, ale wierzę, że przy odrobinie chęci i samodyscypliny wiele zmian w swoim życiu będziesz mogła wdrożyć korzystając z udostępnionych przeze mnie treści.

Planuję publikację artykułów dotyczących samopoznania siebie. Co ja przez to rozumiem? Chcę napisać cykl artykułów dotyczących emocji, myśli schematów zachowania, ich rozpoznawania i technik radzenia sobie z nimi.

Na moim blogu pojawią się również artykuły z zakresu tzw. psychoedukacji. Dzisiaj bardzo często mówi się o wyższości inteligencji emocjonalnej nad intelektualną.  Wiedza jaką daje nam psychologia pomaga zrozumieć siebie w różnych kontekstach, relacjach.

Samoświadomość dotycząca swoich wartości i przekonań będzie zatem kluczowa przy podejmowaniu różnych decyzji. Warto poznać siebie, po to aby dokonywać w życiu świadomych wyborów.

 

 

Czas byś odkryła to, Kim naprawdę jesteś.


Psychologia dostarcza nam dzisiaj wielu dowodów na to, jak wychowanie w rodzinnym domu wpływa na to kim jesteśmy dzisiaj. O tym również będę chciała napisać. Nie jestem psychologiem, chociaż wizja studiów z psychologii jest bliska memu sercu.
Wiedza jaką zdobyłam samodzielnie pozwoliła mi odkryć nie tylko to Kim jestem jako człowiek, jako Dziecko Boże, kobieta, matka ale również dała mi możliwość zajrzenia w głąb siebie.

Dzisiaj jestem tą samą osobą co parę lat temu i jednocześnie kimś nowym. Czuję inaczej, odbieram rzeczywistość inaczej i bardziej świadomie podejmuje decyzje. Najważniejsze jest to, że lubię swoje towarzystwo, rozumiem siebie, wiem co jest dla mnie ważne, potrafię asertywnie stawiać granice. Zrozumiałam wartość przebaczenia sobie i innym. Wiem skąd pochodzę i dokąd zmierzam.

 

Od cierpienia do spełnienia


Na blogu będę poruszała nie tylko przyjemne tematy. Dotknę obszarów które są dla nas bolesne takie jak:  toksyczne relacje, kryzys, rozwód, separacja czy zdrada. Pokażę Ci w jaki sposób możesz sobie pomóc, podzielę się z Tobą konkretnymi wskazówkami. Postaram się dostarczyć Ci wiedzy, która wyjaśni Tobie samej co się dzieje w Twoim wnętrzu, kiedy ból emocjonalny jest dosłownie nie do zniesienia.

 

Rozwój duchowy – Biblia oczami kobiety


I na koniec, a chyba powinno być  na początku – podzielę się z Tobą moim rozumieniem duchowości i rozwoju w tym obszarze. Pokażę Ci z jakimi fałszywymi przekonaniami musiałam się zmierzyć na temat obrazu Boga i religii. Podzielę się z Tobą moim świadectwem doświadczenia Boga żywego i Jego działania w moim życiu. W końcu to On to zaczął i  mam nadzieję że, będzie mnie wspierał do końca.

Z tego właśnie powodu, pracując z drugą osobą kieruję się holistycznym podejściem do życia. Dla mnie człowiek to ciało, psychika i duch.
Biblia oczami Kobiety będzie cyklem artykułów, gdzie podzielę się z Tobą moim sposobem na czytanie Pisma Świętego, odczytywaniem Słowa Boga w codziennym życiu.

Pomysłów na ofertę dla Was mam bardzo wiele. Chciałabym jeszcze w  tym roku zaproponować  szkolenie online pt. Od Cierpienia do Spełnienia, będą warsztaty które, mam nadzieję prowadzić z innymi coachami (pierwsze rozmowy już za nami), w dalszej przyszłości może pojawi się również podcast. ?  Moim wielkim marzeniem jest wydanie książki.

Jeśli masz jakiekolwiek propozycje tematów, o których chciałabyś poczytać, dowiedzieć się więcej, zgłębić, napisz proszę w komentarzu. Obiecuję, że przyjrzę się temu bliżej i być może otrzymasz artykuł dedykowany tylko dla Ciebie.

Kochane ściskam

Monika Cieślakowska

Coach chrześcijanski, coach kryzysowy, life coach, coach zawodowy, mentor, konsultant biznesowy i psychologiczny, przedsiębiorca

4 komentarze

  • Ola K.

    Jest Pani niezwykłą osobą 😉 !!! już chwila rozmowy daje ogrom motywacji i chęć zrobienia czegoś nowego dla siebie, a nie tkwienia w martwym punkcie. Trzymam kciuki i ściskam 😉 p.s. i zostaję to na dłużej <3

  • Donata

    Z dużą przyjemnością będę śledzić twojego bloga i myślę, że dostarczysz dużo inspiracji do przemyśleń i działania. Trzymam kciuki 🙂

  • danuta rybak

    Monia, Ty naprawdę odżyłaś i rozkwitasz tak pięknie, że aż mi się dusza raduje. Doładowałaś mnie wspaniałą energią, która emanuje od Ciebie. Serdecznie pozdrawiam…….. i tak trzymaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *